הלוואה לעסק קטן

עסקים קטנים וחברות פרטיות קטנות עד בינוניות הם המגזר החלש ביותר מבחינה בנקאית.

הבנקים מעדיפים להלוות כספים מצד אחד לחברות גדולות וטייקונים, מתוך הרציונל שניתן לעשות ניתוח סיכונים ברור ומקיף יותר מאשר על עסק קטן וכן יש בטוחות טובות יותר כדוגמת נכסים או שעבודים. מצד שני למשקי בית פרטיים שם אולי הסיכון גבוה יותר אך הסכומים נמוכים, הפיזור גבוה, יכולת הגבייה טובה ומעבר לכל ניתן לקבל ריבית גבוהה יחסית על הכסף.

כך יוצא שעסקים קטנים בעצם מופלים לרעה על ידי הבנקים, ובראייה כלכלית קרה, ניתן לומר שזה - בצדק.

גם מוסדות פיננסים אחרים אינם בנויים לטפל בעסקים קטנים ונטולי יכולת להציע את שירותיהם או כספם לציבור בעלי העסקים. השוק המוסדי יעדיף, להשקיע את כספי המשקיעים שלו בשוק ההון או באפיקי הלוואות המאפשרים הלוואות בסכומים גבוהים ובסיכון נמוך יחסית.

אז מה הן בכל זאת האופציות לגיוס הון עבור עסק קטן או חברה? יש מספר דרכים לעשות גיוס אשראי נכון ויעיל עבור עסקים קטנים:

ראשית, הדרך המומלצת היא לעשות תכנון אשראי מקצועי ומותאם לעסק שלכם עם מומחי מימון עסקי אשר מכירים את האפשרויות הבנקאיות העדכניות ביותר ויוכלו להגיש עבורכם בקשות לבנקים השונים ו/או לדאוג להעביר את חשבונות העסק מבנק לבנק. חשוב להבין גם כי מדיניות הבנקים משתנה בתדירות גבוהה כך שמה שהיה נכון ללפני שנתיים עבור העסק שלכם הוא לא בהכרח מה שנכון עבורו כיום ומומלץ לשקול צעדים מחדש.

דרך נוספת הינה באמצעות קרנות למימון עסקים כגון: הקרן בערבות המדינה, קרנות הסוכנות היהודית, קרנות בנקאיות ועוד. דרך זו יכולה לעזור לעסק לגייס הלוואה לטווח ארוך שאינה חלק ישיר מהאובליגו הבנקאי שלו. יש לקחת בחשבון כי הליך ההגשה לוקח לפחות 5 שבועות וכרוך בהוצאות כספיות עבור הכנת תכנית פיננסית מסודרת וליווי פיננסי.

דרכים נוספות אשר מתחילות לתפוס תאוצה בשנים האחרונות הן הפנייה לפלטפורמות מימון חוץ בנקאיות אשר מציעות הלוואות חברתיות לטווח ארוך או קצר ובריבית סבירה.

חברת גבע-אמיר פיננסים מאפשרת לבעלי עסקים לבצע תכנון אשראי נכון ומותאם לעסק שלהם תוך שימוש במגוון הכלים הפיננסים המצויים במשק הישראלי ובאופן שיאפשר לעסק חיסכון בעלויות המימון שלו לטווח הארוך.

פוסטים קשורים

הצג הכול
השאר/י פרטים ונשמח לתת לך ייעוץ מקצועי

קיבלנו את הפרטים שלך! נחזור אלייך בהקדם

Financial Analyst
חיפוש לפי נושא
חשוב לדעת
עדכונים אחרונים
חיפוש לפי מילות מפתח
 

מובילים להצלחה

גבע אמיר פיננסים הינה חברת בוטיק ללקוחות עסקיים המתמחה במתן שירותיי יעוץ פיננסי וניהול פרוייקטים