הון חוזר

הון חוזר הוא מדד חשוב מאוד במדידת איכות תפקודו של העסק. הון חוזר הוא ההון שנותר ברשות העסק לאחר שמפחיתים את התחייבויותיו השוטפות של העסק מנכסיו השוטפים.

שם מטבע בצנצנת

ההתחייבויות השוטפות של העסק - הכוונה להתחייבויות של עד טווח של שנה כגון: הלוואות לזמן קצר, משכורות, חובות לספקים וכו'. הנכסים השוטפים של העסק - ניירות ערך, מלאי, חובות של לקוחות, שווי מזומן ועוד.

במידה ומנהלים נכון את ההון החוזר ניתן לשפר את רווחיותו של העסק, וליהנות מעודפי כסף מזומן ונזיל, ולהפחית את הסיכונים הטמונים בצמיחתו של העסק. בנוסף, כאשר מעריכים את ההון החוזר נטו של העסק, ניתן ללמוד ממנו את חוסנו הכלכלי, וכך לשער האם בעתיד יש לעסק סיכוי להגיע לפשיטת רגל.

כדי שהעסק ישגשג יש לנהל נכון את ההון החוזר שלו. הגורמים המשפיעים ביותר על ההון החוזר הם זמן וכסף.

בימינו, עסקים רבים בישראל סובלים מפערי הון חוזר גדולים מאוד עקב תנאי התשלום המקובלים במשק. עסקים המתבססים על תקבולים מלקוחות בתנאי תשלום של שוטף + 30 עד שוטף + 120, נאלצים לשלם לספקים שלהם בתנאי תשלום מזומן ושוטף + 30. הדבר מביא לפערי הון חוזר עצומים בתזרים השוטף של העסק, והעסק מתקשה למצוא פתרונות מימון מתאימים.

חברת גבע-אמיר פיננסים מתמחה במתן פתרונות מימון אטרקטיביים לבעיית ההון החוזר שכאמור, שכיחה מאוד במשק הישראלי. צוות היועצים והכלכלנים של החברה מייעד לכל עסק את הפתרון הספציפי עבורו. פתרונות כמו: קרן בערבות מדינה, בחינת תמהיל אשראי מחודשת, מסגרות אשראי טווח קצר בנקאיות ותכניות מענקים, הם רק חלק ממגוון הפתרונות הרחב שיש לחברה להציע.

התקשרו עכשיו לשיחה עם יועץ מומחה 03-37370080

או פנו אלינו דרך הטופס המקוצר.

פוסטים קשורים

הצג הכול
השאר/י פרטים ונשמח לתת לך ייעוץ מקצועי

קיבלנו את הפרטים שלך! נחזור אלייך בהקדם

Financial Analyst
חיפוש לפי נושא
חשוב לדעת
עדכונים אחרונים
חיפוש לפי מילות מפתח
 

מובילים להצלחה

גבע אמיר פיננסים הינה חברת בוטיק ללקוחות עסקיים המתמחה במתן שירותיי יעוץ פיננסי וניהול פרוייקטים