הלוואה לפתיחת עסק

אין ספק כי פתיחת עסק חדש היא עניין לא קל הדורש השקעה פיננסית גדולה. היות ועובדים עצמאיים רבים יכולים למנף את הפוטנציאל העסקי שלהם באמצעות פתיחת בית עסק מסודר, קמו בשנים האחרונות מסלולי הלוואות לעסקים קטנים המסייעים לעובד העצמאי בתחילת דרכו.

בניגוד למסלולי ההלוואות הרגילות הניתנות על ידי גופים מוסדיים כגון הבנקים הגדולים, קיימות קרנות רבות, המציעות הלוואות לעסקים ללא ריבית ועל כן מאופיינות בתנאי החזר נוחים ומועדפים.

בין הגופים המציעים הלוואות נוחות אלו לעובדים עצמאיים, ניתן למנות גופים כגון הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, משרד הקליטה, ישנם בנקים גדולים המציעים הלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים או לחילופין, הלוואות בריבית נמוכה במיוחד ללקוחות הפותחים חשבון חדש. על כן, דרך נוספת אשר ניתן לברר באמצעותה מתן הלוואות לעצמאיים הינה באמצעות פנייה לבנק גדול בו אינך מתחזק חשבון קיים. בטרם אתה מחליט לקחת הלוואה לפתיחת עסק חדש מגורם זה או אחר, עליך לברר במדויק את תנאי קבלת והחזר ההלוואה. בין הנושאים המהותיים אותם עליך לבדוק ניתן למנות: אופן וגובה ההחזר שאל את המוסד המעניק את ההלוואה אודות תנאי החזרתה. האם מדובר בהחזר תשלומים מיידי או עתידי? האם ניתן לפרוע את ההלוואה בשלמותה במקרה של שיפור במצב הכלכלי? מהי הריבית המתלווה להחזר ההלוואה והאם מדובר בריבית משתנה או בריבית צמודה למדד. השלכות לקיחת ההלוואה על ניהול החשבון גורם נוסף אותו יש לברר בעת לקיחת הלוואה מהבנק הינה מידת ההשפעה של ההלוואה על ההתנהלות השוטפת של החשבון.

האם ההלוואה מגבילה את חשבונך? כיצד היא תשפיע על תנאי האשראי העתידיים שלך? קח בחשבון שבעוד שנטילת הלוואה מהבנק עשויה להשפיע באופן כזה או אחר על היסטוריית האשראי שלך, נטילת הלוואה מגורם חוקי חוץ בנקאי כגון קרנות מימון וגופי אשראי אינה משפיעה באופן ישיר על נתוני האשראי בבנק. תנאים לקבלת ההלוואה פרטים משמעותיים נוספים אותם יש לברר בטרם לוקחים הלוואה הינה תנאי נטילתה. האם הבנק דורש להחתים ערבים בתמורה למתן ההלוואה? האם עליך לשעבד רכוש פרטי כגון דירה או רכב בעד ההלוואה? האם מסלול ההלוואה מותאם אישית לנתוניך ולצרכיך?

"הלוואות לכל מטרה" הינן הלוואות קטנות יחסית, המוגבלות לרוב עד לסכום של מאה אלף שקלים, בהתאם להגדרת הגוף המלווה. לרוב, מדובר בהלוואות המאופיינות במסלולים גמישים ונוחים ועל כן הן מתאימות לאנשים רבים. אולם, בטרם אתה מחליט לקחת הלוואות לכל מטרה מהבנק או מחברת מימון ואשראי, יש לברר את תנאי ההלוואה לפרטי פרטים ולהחליט האם מדובר בהלוואה רלבנטית וברת החזר.

לפרטים נוספים על "הקרן בערבות המדינה" צרו איתנו קשר דרך הטופס המקוצר, או כתבו לנו info@geva1.co.il.

פוסטים קשורים

הצג הכול
השאר/י פרטים ונשמח לתת לך ייעוץ מקצועי

קיבלנו את הפרטים שלך! נחזור אלייך בהקדם

Financial Analyst
חיפוש לפי נושא
חשוב לדעת
עדכונים אחרונים
חיפוש לפי מילות מפתח
 

מובילים להצלחה

גבע אמיר פיננסים הינה חברת בוטיק ללקוחות עסקיים המתמחה במתן שירותיי יעוץ פיננסי וניהול פרוייקטים